Anasayfa HaberDuyuru WORLD HALAL SUMMIT 2023 İstanbul’da Başladı

WORLD HALAL SUMMIT 2023 İstanbul’da Başladı

by

Her yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ilgili kuruluşu İslam Ülkeleri Standardlar ve Metroloji Enstitüsü’nün (SMIIC) koordinasyonu ile Discover Events tarafından organize edilmektedir.

Helal Fuarı’na 2022 yılında 39 farklı ülkeden 446 yerli ve yabancı firma katılımı olmuştur. Fuar  117 ülkeden 31.905 yerli ve yabancı ziyaretçi ve uluslararası üst düzey bürokrat ağırlayarak başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Helal piyasasının en önemli ticari işbirliği platformu olan fuarı ve içerisinde alınan diğer etkinlikleri ile 4 Trilyon Doları aşmış helal piyasasında Türkiye’yi merkez ülke haline getirerek, 2024 hedefleri doğrultusunda, dünya genelinde 2 milyara ulaşan tüketici kitlesine sahip bu sektörü, özellikle gıda, ilaç, kozmetik, turizm, finans alanlarında ülkemize çekmeyi hedefleyen Helal Fuarı bu yılda 23-26 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Yeşilköy’de gerçekleştirilecektir.

Küresel arenadaki en büyük “helal organizasyonu” olarak kabul edilen etkinlik, dünyanın dört bir yanından 500’den fazla satın alma profesyoneline ev sahipliği yapmayı hedefliyor. 10.000’i yabancı 40.000’e yakın ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan etkinlik, B2B anlaşmaları ile şirketlerin helal sektöründen daha fazla pay almasına zemin hazırlayacak. 25’ten fazla ülkeden de milli ve bireysel katılımın beklendiği fuar, başta gıda olmak üzere kozmetik, tekstil, finans ve turizm gibi alanlardan birçok sektör temsilcisini bir araya getirecek. Ayrıca lojistik, yayıncılık, ambalaj, eğitim gibi farklı sektörlerden de kuruluşların etkinliğe katılımı bekleniyor.


DÜNYA HELAL ZİRVESİ HAKKINDA

Her yıl düzenli olarak gerçekleşen Dünya Helal Zirvesi, dünyanın dört bir yanından uluslararası profesyoneller, akademisyenler ve fıkıh uzmanlarının katılımıyla helal sektörü ile ilgili en son gelişmeleri ve güncellemeleri gün ışığına çıkaran dünyanın en büyük helal etkinliğidir.

Zirve, finans, turizm, gıda, ilaç, eczacılık, kozmetik, tekstil, tesettür moda ve diğer sektörlerde helal ekonomisi ile ilgili konuların tartışıldığı konferanslara ev sahipliği yaparak helal konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Helal sektör öncüleri ve diğer paydaşların yer aldığı, helal endüstrisindeki başlıca zorlukları ve fırsatları ele alacak interaktif panel oturumları ile bilimsel sunumlar ve seminerler sunmak için hazırlanan Dünya Helal Zirvesi, ilham verici açılış konuşmalarından oluşan kapsamlı bir program!

Dünya Helal Zirvesi ayrıca akademisyenleri, araştırmacıları, kurumsal paydaşları ve iş insanlarını, helal sektörünün öncüleri ve önde gelen konuşmacıları ile tek çatı altında buluşturuyor.

Dünya Helal Zirvesi helal uzmanlarının fikir alışverişinde bulunmaları ve değerli deneyimlerini paylaşmaları için uluslararası bir platform sağlamaktadır. Zirve programında helal sektöründeki güncel trendler tartışılacak ve alanında yetkin kurum yetkilileri ve profesyoneller tarafından helal pazarındaki yeni yönler belirlenecektir.


Kaynak: World Halal Summit


 

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun