Anasayfa Köşe Yazarları Ömer DÖNMEZ

Ömer DÖNMEZ

by

1978 yılında Antakya/Hatay’da doğdu. İlkokulu İskenderun’daki Yunus Emre İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini İstiklal Makzume Anadolu Lisesinde, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Maliye bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim dalında “Türkiye’de Kamusal Harcamaların Mali ve Hukuki Değerlendirmesi” adlı tez çalışması ile tamamlamıştır. Halen Karabük Üniversitesi Finans ve Katılım Bankacılığı alanında Doktora tez çalışmasına devam etmektedir.

2004 yılında girmiş olduğu Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak başladığı meslek hayatına 2007 yılındaki yeterlilik sınavında başarı göstermek suretiyle Vergi Denetmeni(Vergi Müfettişi) olarak devam etmiştir. En son yürütmüş olduğu Vergi Uygulama Müdürlüğü ve Mükellef Hizmetleri Usul Müdürlüğü’nden, TRT Genel Müdürlüğüne Mali Denetçi unvanı ile naklen atanmıştır. Bir müddet TRT El Arabia Kanal Koordinatörlüğü’nde İdari-Mali İşler Müdür’ü olarak görev almış olup şu anda TRT Genel Müdürlüğü’nde Enerji Payı ve Ticari Gelirler Yönetimi Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gaziantep’te bulunan Olay Medya Kuruluşunda ve Gaziantep Gündemi adlı internet sitesinde “Maliyyun” müstear ismiyle ve kendi ismini kullanmak suretiyle mali konularda köşe yazıları yayımlamıştır. Kavram Teori ve Politikalar ve Kariyer Maliye adlı yayınlanmış kitapları ve ulusal dergilerde yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun