Anasayfa KitapKitap-Tanıtım Müslümanın Para Yönetimi

Müslümanın Para Yönetimi

by

Melih Turan’ın Müslümanın Para Yönetimi isimli kitabı İktisat Yayınları’ndan çıktı!

Eser Hakkında

Finansal hizmetlerin çeşitlenmesiyle birlikte finansal okuryazarlık  önem kazanmaya başlamıştır. Günümüzdeki finansal araçlar hem çoğalmış hem de karmaşıklaşmıştır. Bu araçları öğrenmek ve kullanmak hem zaman hem de bilgi açısından emek istemektedir. Bu duruma İslamî finans açısından bakıldığında ise farklı unsurlar ortaya çıkmaktadır.

Bu kitap, bir Müslümanın kazancından harcamasına, yatırımından genel para yönetimine kadar olan süreci İslamî finans bağlamında gözden geçirmektedir. İslamî finans okuryazarlığa katkı sağlamak amacıyla kaleme alınan bu çalışmada bir Müslüman İslamın ilkeleri ve esasları ışığında günümüz yönetimine uçtan uca ışık tutmaya çalışılmaktadır. Kazanç elde ederken, harcarken, yatırım yaparken ve tüm para yönetimini kapsayan özellikle günümüzde var olan katılım bankacılığı, sermaye piyasası yatırımları, finansal teknolojiler (fintek), kitle fonlama, sigorta, bireysel emeklilik gibi finansal işlemlerde bir Müslümanın yaklaşımının nasıl olabileceği ele alınmaktadır.

Yazar Hakkında

Turan, finansal teknoloji dalında lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümünden aldı. Bir yıl Fransa Burgundy İşletme Okulunda eğitim gördü. Yüksek lisansını İslam İktisadı ve Finansı üzerine Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü, Ortadoğu Ekonomi Politiği alanında tamamladı. Halen aynı alanda doktora öğrenimine devam etmektedir. Profesyonel ve akademik çalışmalarını katılım bankacılığı, finansal teknolojiler ve İslam İktisadı alanlarında sürdürmektedir.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

***

Kaynak: İktisat Yayınları

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun