Anasayfa KitapKitap-Tanıtım 40 Soruda Sözleşmeler Kitabı Yayımlandı!

40 Soruda Sözleşmeler Kitabı Yayımlandı!

by

40 Soruda Sözleşmeler kitabı İktisat Yayınları’ndan çıktı!

Eser İktisat Yayınları’nın “40 Soruda Bilinmesi Gerekenler” dizinden yayımlandı.

Kitap Hakkında

İslam iktisadı ile ilişkili uygulama ya da kuramlarla ilgili okuyucunun sorularına kısa, pratik ve nitelikli cevapların verildiği kitaplardan oluşan 40 Soruda Bilinmesi Gerekenler dizisinin onuncu kitabı olan bu eserde sözleşmeler konusu çeşitli yönleriyle 40 soru etrafında ele alınıyor. Yaşamını sürekli başkaları ile kurulan ilişkiler üzerine inşa eden insanın; bu ilişkileri, haksızlığa yol açmaması için belirli kurallar çerçevesinde sürdürmesi zorunludur.

Bu durum özellikle belirli bir fayda elde etmek için kurulan ilişkiler söz konusu olduğunda daha bir önemli olmaktadır. İşte bu ilişkiler, hukuk disiplininde sözleşmeler ile düzenlenir. Sözleşmelerin neredeyse hayatımızın her aşamasında yer alması bu alanda ciddi bir telifatın oluşmasına yol açmıştır. Ancak bu çalışmalar büyük oranda konunun uzmanları veya teknik bilgiye sahip olan kişilere hitap etmektedir. Bu nedenle meseleleri biraz daha yalın bir dille ele alan çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Elinizdeki bu çalışma da böylesi bir çabanın ürünüdür.

Necmettin Kızılkaya Kimdir?

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2001’de mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede İslam Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans derecesi aldı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam hukuku alanında hazırladığı teziyle 2011’de doktorasını tamamladı. Kızılkaya’nın çalışmaları daha çok İslam hukuku ve ekonomisi alanlarında yoğunlaşmaktadır. Özellikle İslam hukuk tarihi, İslam ekonomisi ve güncel fıkhî problemler ilgilendiği konular arasındadır. İslam hukuku alanında çeşitli dillerde yayımlanmış birçok çalışması bulunan Kızılkaya, halen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun