Anasayfa Haber İş Ahlakı Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı!

İş Ahlakı Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı!

by

İş Ahlakı Dergisi’nin 15. Cilt 1. Sayısı birbirinden değerli 7 makale ve 2 değerlendirme yazısıyla yayımlandı!


Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) tarafından 2008 yılından itibaren yılda 2 sayı olarak (Mayıs ve Kasım) yayımlanan İş Ahlakı Dergisi, iş ahlakı konusunu ele alan çalışmaları yayımlayan hakemli ve bilimsel bir dergidir. İş Ahlakı Dergisi’nin yayın hazırlıkları ve süreçleri İLKE Vakfı Araştırma-Yayın birimince yürütülmektedir.

Derginin amacı uluslararası, disipliner ya da disiplinlerarası; özgün, bilimsel çalışmalar için mecra olmak, iş ahlakıyla ilgili nitelikli tartışmalar üretmek ve Türkiye’de iş ahlakına yönelik politikaların geliştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu amaçla nitelikli, özgün kuramsal ve ampirik araştırmalar ve kitap değerlendirmeleri yayımlanan İş Ahlakı Dergisi ESCI, Index Islamicus, TÜBİTAK ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı, ABI/INFORM (Proquest) indekslerince taranmaktadır.

İş Ahlakı Dergisi’nin 15. Cilt 1. Sayısı birbirinden değerli 7 makale ve 2 değerlendirme yazısıyla yayımlandı! İş Ahlakı Dergisi’nin son sayısına ve tüm eski sayılarına isahlakidergisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Makaleler

Kitap Değerlendirmeler

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun