Anasayfa Etkinlik İLKE Vakfı Geleceğin Türkiyesinde Kültür Politikaları Raporunu Sunuyor!

İLKE Vakfı Geleceğin Türkiyesinde Kültür Politikaları Raporunu Sunuyor!

by

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı (İLKE), 2018’de başlattığı Geleceğin Türkiyesi projesinin yedinci raporu Geleceğin Türkiyesinde Kültür Politikaları Raporu’nun tanıtımını 29 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 17.00’de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek.

İLKE tarafından 8 serilik bir rapor silsilesini oluşturan Geleceğin Türkiyesi Projesi; eğitim, yükseköğretim, ekonomi, yönetim, dış politika ve sosyal politikalar, kültür politikaları ve sivil toplum raporlarını içeriyor. Geleceğin Türkiyesi Projesi’nin yedinci raporu olan Geleceğin Türkiyesinde Kültür Politikaları Raporu ise 29 Ocak tarihinde kamuoyu ile paylaşılacak.

Lütfi Sunar, Osman Ülker ve Firdevs Bulut Kartal’ın yazdığı Geleceğin Türkiyesinde Kültür Politikaları raporu, kültür endüstrisi içerisinde sinemadan tiyatroya, opera ve baleden güzel sanatlara, müzik sektöründen yayıncılık sektörü ve kütüphanelere, kültür varlıkları ve müzelerden festival ve bienallere kadar oldukça geniş bir yelpazede alanlara ait veriler inceleniyor. Kültür-sanat eğitiminin günümüzde yer aldığı nokta irdelenerek kültürel diploması konusuna değiniliyor. Raporun alanında önemli bir veri kaynağı olması ve her bölümde yer alan değerlendirme ve geleceğe bakış kısımları ile veriler bir gelecek perspektifinde birleştiriliyor.

Geleceğin Türkiyesi’nde Kültür Politikaları Raporu, Türkiye’de kültürle ilgili tartışmalara da odaklanarak kültürün çeşitlerini, kültür alanı ve aktörler içerisinde Kültür Bakanlığı’nın konumu, kültüre ayrılan bütçeler, yerel yönetim ve özel sektörün kültürle ilişkisi gibi konuları da ele alıyor.

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun