Anasayfa Haber Prof. Dr. Mabid Ali Al-Jarhi ile Kitap Tanıtım Söyleşisi

Prof. Dr. Mabid Ali Al-Jarhi ile Kitap Tanıtım Söyleşisi

by

ASBÜ Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULIFAM) ve ASBÜ Yayınları ortaklığıyla İslami İlimler Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mabid Ali Al-Jarhi’nin “Economic Analysis: An Islamic Perspective-I” isimli kitabının tanıtım söyleşisi düzenlendi. 4 Kasım 2021 Perşembe günü saat 16.00’da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinlik aynı zamanda ASBÜ YouTube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

Etkinlik ASBÜ YDF Dekanı ve ASBÜ Yayınları yayın kurulu üyesi Prof. Dr. İsmail Çakır’ın takdim konuşmalarıyla başladı. Takdim sonrası program ASBÜ İslami İlimler Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Tawfik Azrak moderatörlüğünde Prof. Dr. Mabid Ali Al-Jarhi’nin “ASBÜ Yayınları”nın ilk basılı kitabı olan “Economic Analysis: An Islamic Perspective-I” adlı kitabının tanıtım söyleşisiyle devam etti. Konuşmasına ASBÜ Yayınlarına teşekkürleriyle başlayan Al-Jarhi kaleme aldığı kitabının içeriğinden bahsederken metodolojisinin İslam tarihinin önemli kişilerinin kullandığı yöntemlerden oluştuğunu söyledi. Bunlara örnek olarak da İbn-i Tüfeyl ve İbn-i Rüşd’ü örnek verdi ve aynı zamanda İslam ekonomisini analitik ve iktisadi bakış açısını kullanarak yorumladığını söyledi. Etkinlik sonunda katılımcılara kitap hediye edildi.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 2020 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan “Yayıncı Sertifikası” ile “ASBÜ Yayınları” adı altında kitap ve dergi yayıncılığına başladı. Prof. Dr. Mabid Ali Al-Jarhi’nin “Economic Analysis: An Islamic Perspective-I” kitabına ve diğer eserlere üniversite web sayfasının kütüphane sekmesi altındaki “yayınlarımız” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Eserlere ulaşmak için tıklayınız.

Programı ASBÜ YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Kaynak: ASBÜ

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun