Anasayfa HaberDuyuru İLKE Staj Programı Başvuruları Başladı!

İLKE Staj Programı Başvuruları Başladı!

by

İLKE Staj Programıyla faaliyetlerimizi güçlendirmek ve öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine destek sağlamayı amaçlıyoruz. Adayların eğitim, iktisat, İslam iktisadı, sivil toplum, toplum, hukuk, Müslüman dünya ve iletişim alanlarında faaliyetler yürüten araştırma merkezlerimiz ve ilgili birimlerde görev üstlenmesini bekliyoruz. Staj başvurularında üniversitelerin ilgili alanlarından 3. ve 4. sınıf ve lisansüstü öğrencilerinin başvuruları değerlendirilecek.

İLKE Hakkında:

İLKE olarak Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda bilgi, politika ve strateji üretmekte, karar alıcılara yol gösterecek araştırmalar yapmakta ve gelecek için gerekli birikimin oluşmasına katkı sağlamaktayız. Eğitim, iş ahlakı, sivil toplum, hukuk ve yönetim alanlarında şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hem kamuda hem de sivil alanda katkılar sağladık. Vakıf bünyesindeki İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) , Eğitim Politikaları Araştırma Merkezi (EPAM), Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (TODAM) ve Sivil Toplum Akademisi (STA) ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Tüm çalışmalarımızda toplumu tanıma ve anlamayı; sosyal ihtiyaçlardan haberdar olarak iş üretmeyi; çözüm odaklı faaliyetler yapmayı kendimize şiar edindik.

İKAM Hakkında

İKAM, “İslam iktisadı” düşüncesinin külli bir şekilde inşası için yetkin fikir ve teorilerin üretilmesini teşvik etmeyi ve yeni çalışmalara zemin teşkil etmeyi amaçlamaktadır. İKAM, ulusal ve uluslararası boyutta gerçekleştirdiği çalışmalarıyla İslam iktisadının teorik ve pratik zeminde gelişmesi yönünde önemli katkılar sunmaktadır.

Staj Programının Avantajları: 

 • Faaliyetlerimize katkı sağlama ve sosyal etkisi yüksek projelerde yer alma fırsatı sağlıyoruz.
 • Uzmanlarımızdan gelen geri bildirim ve mentorlük desteği ile profesyonel gelişim imkanı sunuyoruz.
 • İhtisas alanlarına yönelik düzenlenen eğitim ve atölye çalışmaları sayesinde, stajyerlerimiz, alanlarındaki güncel gelişmeleri yakından takip edebilir ve uzmanlığını derinleştirilir.

Stajyerlerden Beklenen Görevler:

 • İLKE Vakfı ve İKAM faaliyetlerinde aktif olarak yer almak.
 • Araştırma, analiz ve raporlama faaliyetlerine katkı sağlamak.
 • Etkinliklerin ve toplantıların organizasyonuna destek vermek.
 • İçerik hazırlama ve iletişim çalışmalarında rol almak.

Başvuru Koşulları:

 • İstanbul’daki üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler (tercihen İslam İktisadı, İktisat, İşletme, Finans veya İstatistik) veya İlahiyat fakültelerinin ilgili bölümlerinde lisans 3. ve 4. sınıf öğrencisi olmak veya ilgili alanlarda lisansüstü eğitime devam etmek.
 • Güçlü iletişim ve analitik düşünme yeteneklerine sahip olmak.
 • Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve öğrenmeye açık olmak.
 • En az bir yabancı dili iyi derecede biliyor olmak.

Önemli Bilgiler:

 •  Başvurular tamamlandıktan sonra seçilen adaylarla mülakat süreci başlayacaktır.
 •  Staj süresi Eylül – Haziran dönemini kapsamaktadır.
 •   Staj süresi boyunca adaylara burs sağlanacaktır.

Son başvuru tarihi:  31 Ağustos 2023

Uzmanlık alanınıza uygun ve gelecekteki kariyer hedeflerinize katkı sağlayacak bir staj deneyimi için başvurunuzu bekliyoruz. İKAM’ın dinamik ekibine katılmak ve sosyal etkisi yüksek projelerde yer almak istiyorsanız, aşağıdaki başvuru formunu doldurmayı unutmayın.

Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

  Mail Bültenimize Abone Olun