Anasayfa Haber ‘İktisadi Hayatta Ortaklıklar’ Raporu Yayımlandı!

‘İktisadi Hayatta Ortaklıklar’ Raporu Yayımlandı!

by

İstanbul Ticaret Odası olarak Prof. Dr. Lütfi Sunar’ın yürüttüğü saha araştırmasına dayanılarak hazırlanan Türkiye’deki iş ortaklıklarının incelendiği ‘İktisadi Hayatta Ortaklıklar raporu yayımlandı.  Rapor, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği’nin (İGİAD) işbirliği ile  hazırlandı.

İktisadi Hayatta Ortaklıklar raporunda daha güçlü ve daha nitelikli ortaklıkların yapılandırılabilmesi için gerekli olan hukuki, finansal ve ekonomik düzenlemelerin neler olduğunu ortaya çıkartılmaya çalışılıyor.  Rapor, Türkiye’deki iş ortaklıklarının mevcut durumunu, niteliğini, yapısını ve yönelimlerini araştırıyor. Dünyada yeni ortaklık modellerinin yer verildiği raporda ekonomik yapı, hukuk sistemi ve kanunların ortaklıklara etkisi gibi ortaklıkları etkileyen birçok konu ele alınıyor. Raporda ayrıca aile şirketleri ile uluslararası ortaklıklar da inceleniyor.

‘İktisadi Hayatta Ortaklıklar’ adlı raporun tanıtımı, İstanbul Ticaret Odası Eminönü Merkez Bina’da, İTO Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Tanıtım programına İTO Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün, İTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Nihat Alayoğlu, İTO Meclis ve Komite Üyeleri, İGİAD Başkanı Ayhan Karahan  ve raporun Yazarı Prof. Dr. Lütfi Sunar ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun