Anasayfa Etkinlik Yeşil Ekonomi ve Çevre Çalıştayı

Yeşil Ekonomi ve Çevre Çalıştayı

by

İKAM Çalıştaylarının onbirincisi “Yeşil Ekonomi ve Çevre Çalıştayı” başlığıyla gerçekleşiyor!

Günümüzde hemen hemen her ülkenin en önemli sorunlarından biri haline gelen çevre sorunları, özellikle küreselleşmenin etkisiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Çevre sorunları bünyesinde bulundurduğu kirlilik, iklim değişikliği, küresel ısınma, ormansızlaşma, aşırı nüfus, kentsel yayılma, sanayileşme ve atık sorunları ile ciddiyetini derinleştirmektedir. Bugün ulusal ve uluslararası düzenlemelerde yer alan ve tartışılan bu sorunlar, ekonomik, sosyal ve siyasal yönü olan çözümler beklemektedir.   Bu soruna ve çözüm odaklı çalışmalara dikkat çekmeyi ve müzakere etmeyi amaçlayan İKAM, onbirinci çalıştay konusunu “Yeşil Ekonomi ve Çevre Çalıştayı” olarak belirlemiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı “Yeşil Ekonomi ve Avrupa Yeşil Mutabakatının Türkiye Ekonomisine Etkileri” , BDDK Strateji Geliştirme Daire Başkanı Dr. İlker Koç “Yeşil Finansman Uygulamaları ve Gelişen Süreçler, BDDK Bankacılık Uzmanı Mümine Kübra Altuntaş ise “Sürdürülebilirlik Kavramı Çerçevesinde Katılım Finansın Sosyal Boyutu” konulu tebliğlerini sunacaklar.  Çeşitli perspektiflerden gerçekleştirilecek çalıştay sonrasında hazırlanacak politika notu da kamuoyu ile paylaşılacaktır.

DETAYLAR:

TÜR: Yüzyüze

YER: İLKE Vakfı Teras Salonu

TARİH: 16 Nisan 2022, Cumartesi

SAAT: 10:00-14:00

KONUŞMACI: Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı, BDDK Strateji Geliştirme Daire Başkanı Dr. İlker Koç, BDDK Bankacılık Uzmanı Mümine Kübra Altuntaş

KONU: Yeşil Ekonomi ve Çevre

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun