Anasayfa Haber Sanal Arazi Satışlarına Vergi Geliyor

Sanal Arazi Satışlarına Vergi Geliyor

by

Metaverse’ün ilk örneklerinden sayılabilecek sanal gerçeklik oyunu Second Life’ta sanal arazi satışlarında vergilendirme geliyor. Oyunun yapımcıları kullanıcıları olabildiğince vergiden korumaya çalışsalar da artık başka çarelerinin olmadığını belirtti.

Hayatımıza yakın zamanda giren metaverse kavramı yatırımcılar için de pek çok yeni kapı açtı. Milyonlarca dolarlık yatırımların konuşulduğu metaverse’te özellikle sanal araziler gibi varlıklar yatırım yapılanlar listelerinin başında yer alıyor.

Şimdiyse metaverse‘ün ilk örneklerinden sayılabilecek olan Second Life geliştiricisi Linden Lab, arazi almak isteyenleri ilgilendirecek önemli bir açıklama yaptı. Dünyaca ünlü sanal gerçeklik oyunu, artık satış vergisi olacağını duyurdu. Artık oyun içerisinde gerçekleştirilen her türlü satın alım işlemlerinde vergi ödenmesi gerekecek.

Açıklamada bu vergilendirmenin sebebinin 2018’de ABD’de yürürlüğe giren ve çevrimiçi alımlarda vergi ödenmesini zorunlu kılan bir yasa olduğu belirtildi. Şirket konuyla ilgili “Oyuncularımızı bu vergilerden korumak için şu ana kadar elimizden gelen her şeyi yaptık; ancak artık bu durumu kabul etmemiz gerekiyor” dedi.

Böylelikle metaverse’te arazi alımlarına ilk kez vergi getirilmiş oldu.

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun