Anasayfa Etkinlik Küresel ve Yerel Tecrübeler Işığında Zekât Konuşmaları Webinar Serisi

Küresel ve Yerel Tecrübeler Işığında Zekât Konuşmaları Webinar Serisi

by

İbn Haldun Üniversitesi (İslami Ekonomi ve Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile Türk Kızılay (Kızılay Akademi) iş birliğiyle Küresel ve Yerel Tecrübeler Işığında Zekat Konuşmaları Webinar Serisinin Dördüncüsünü Düzenliyor!

İbn Haldun Üniversitesi ile Türk Kızılay’ın ortak girişimiyle, sosyal etkiyi dikkate alan faaliyetlerle bilinip tanınan insani yardım kuruluşlarının amaç ve hedefleriyle müşterek bir mahiyette yapılandırılmış bir model geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere İbn Haldun Üniversitesi ile Türk Kızılay tarafından sosyal refah kurumlarının geliştirilmesinde en önemli araç olan zekât ve zekâta dair tüm konuların derinlemesine tartışılmaktadır.

Zekât Konuşmaları nedir?
Zekâtın kurumsal bir yapıya kavuşturulması, zekât kapasitesinin geliştirilerek hem ekonomik hem de sosyal güvenlik mekanizmalarının iyileştirilmesi, bütünleşik sosyal yardım sisteminin bir parçası olarak zekâta dayalı yeni fon ve finansman araçları oluşturulması amacıyla dünyanın farklı bölgelerindeki zekât tecrübelerini derinlemesine incelemek amacıyla İbn Haldun Üniversitesi (İslami Ekonomi ve Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile Türk Kızılay (Kızılay Akademi) iş birliğinde geliştirilen bir öğrenme, istişare ve araştırma platformudur.

Zekât Konuşmalarının konuşmacıları kimler olacaktır?
Kendi ülkesinde veya uluslararası arenada zekâtın bir müessese olarak yapılandırılması veya yürütülmesinde görev almış ve bu sistemi dinleyicilere sunacak kişilerdir.

Zekât Konuşmalarının dinleyicileri kimler olacaktır?
Zekât mükellefleri başta olmak üzere zekât konusuyla ilgilenen ilim ehli, araştırmacı, sivil toplum uzmanı ve konuya ilgi duyan herkes Zekât Konuşmalarına kulak verebilir.

Konuşmacı

Dr. Shariq SIDDIQUI
İndiana Üniversitesi Lilly Family School of Philantrophy
Hayırseverlik Çalışmaları Bölümü, Yardımcı Doçent
Müslüman Hayırseverlik Girişimi Direktörü

22 Şubat 2022 Salı 16:00-18:00

Zekat Konuşmaları Kayıt Formu için Tıklayınız.

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun