Anasayfa Etkinlik 9. İslam İktisadı Atölyesi “Kalkınma ve Az Gelişmişlik Sorunsalı” Temasıyla Gerçekleşecek!

9. İslam İktisadı Atölyesi “Kalkınma ve Az Gelişmişlik Sorunsalı” Temasıyla Gerçekleşecek!

by
İKAM’ın düzenlemiş olduğu “9. İslam İktisadı Atölyesi” 17-19 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliği ile düzenleniyor. Bu yılki atölyenin teması “Kalkınma ve Az Gelişmişlik Sorunsalı” olacak. 
İKAM tarafından düzenlenen, İslam iktisadı alanının uluslararası nitelikte prestijli etkinliklerinden olan İslam İktisadı Atölyelerinin dokuzuncusu “Kalkınma ve Az Gelişmişlik Sorunsalı” temasıyla, 17-19 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek. Atölye açılış programı ve açılış paneli 17 Eylül 2021’de İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde yapılacak.Ayrıca, Atölye açılış programında, İslam iktisadı ödülleri de sahiplerini bulacak. Bu yıl dördüncü yılına giren İslam iktisadı ödülleri, 2018 yılından itibaren her yıl araştırma, katkı, uygulama ve tez olarak 4 kategoride verilmektedir. İslam iktisadı alanındaki çalışmaları desteklemek ve nitelikli çalışmaları teşvik etmek amacıyla verilen ödüller kamuoyunda da büyük bir ilgi ve alakayla takip edilmektedir.

9. İslam İktisadı Atölyesi için yapılan yazı çağrısı sonucu bu yıl geçtiğimiz yıllara göre başvuru yapılan ülke ve başvuru sayısında önemli bir artış olduğu görülürken 23 ülkeden 102 özet başvurusu ile başlayan süreç, tam metinlerin talep edilmesi ve bunlar üzerinden yapılan değerlendirme süreciyle sona erdi. Atölye süreçleri ve program akışı tamamlanmış olup kabul edilen bildiriler ilgililere 18 Eylül tarihlerinde yüz yüze, 19 Eylül tarihinde online olarak sunulacak.

Atölye programına dair detaylı bilgi için tıklayınız.

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun