Anasayfa Haber Covid-19 Robotların Yükselişine mi Neden Oldu?

Covid-19 Robotların Yükselişine mi Neden Oldu?

by

Dünyada insan etkileşimi en düşük seviyede tutulurken, makineler boşluğu giderek daha fazla doldurmaya hazırlanıyor.

Robotlar ve otomasyon, bazı şirketlerin sosyal mesafeyle uyumunun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sahada daha az insan var. Botlar, her şekil ve büyüklükte şirketler için, temizlik, raf stoklama ve teslimatta hızlı bir şekilde önemli bir yer elde etti.

İnsanları denklemden çıkararak, robot raf yerleştiricileri ve temizliyicileri kullanıma sokmak, virüsün yayılımını önlemede tahmin edilemez bir etkiye sahip olabilir.

Simbe Robotics’in Ceo’su Brad Bogolea, robot Tally’yi anlattı: “Tally tam otomatik mobil robot, perakendecilerin mağazalarında daha iyi envanter almalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Tally’nin amacı, ürünümüzün her zaman doğru yerde stoklandığından ve doğru fiyata sahip olduğundan emin olmamıza yardımcı olmak. Covid-19’la birlikte, perakende satışta otomasyon ve daha iyi veri için her zamankinden daha güçlü bir durum olduğunu düşünüyoruz. Bunun robot teknolojisinin daha iyi benimsenmesini sağlayacağını düşünüyoruz.”

Otomasyon ve robotikteki hızlandırılmış adaptasyon, küresel bir durum. Rusya’da iş yerleri ve otobüs duraklarına akıllı sıcaklık kontrol turnikeleri kuruluyor.

Çin’de 1.3 milyon metrekarelik, 5 G destekli bu akıllı liman kargoyu otomatik olarak boşaltabilir ya da depolayabilir.

Küresel salgın insanlık için benzeri görülmemiş zorluklara neden olurken insanlık onunla mücadele etmek için benzeri görülmemiş çözümler sunuyor.

Kaynak: Euronews

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun