Anasayfa Haber İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü Yüksek Lisans Başvuruları Başlıyor!

İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü Yüksek Lisans Başvuruları Başlıyor!

by

Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü İngilizce Tezli Yüksek Lisans programına bahar döneminde öğrenci almaya hazırlanıyor. Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruda 7 Ocak 2020 tarihinden itibaren ön kayıtların alınacağı duyuruldu.

MÜİSEF’in en önemli amacı İslam ekonomisi ve finansı alanında yüksek lisans ve doktora programları açarak uluslararası sahada söz sahibi olacak bilim insanları yetiştirmektir. Lisansüstü programlarını bu hedefe uygun bir şekilde Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere üç dilde düzenleyecek olan enstitü, mezun edeceği öğrencilere ekonomi, finans, tarih ve İslam Hukuku alanlarındaki disiplinler arası çalışmalarla üst düzeyde İslam ekonomisi ve finansı formasyonu kazandırmayı hedeflemektedir. Buna paralel olarak lisansüstü programlardaki öğrencilerin İslam ekonomisi ve finansı alanında birer zorunluluk haline gelen İngilizce ve Arapça dillerini iyi derecede bilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

MÜİSEF, İslam ekonomisi ve finansının güncel problemlerinin tespit ve çözümlerine yönelik akademik araştırmalar yürütecek, Müslüman toplumlarda varlık bulmuş kurumlar ve tarihî tecrübeler hakkında araştırmalarda bulunacak ve bunlardan elde edilen sonuçları kamuoyuna sunacaktır.

Başvuru takvimi, süreci ve değerlendirme kriterleriyle ilgili detaylar için tıklayınız.

Kaynak: MUİSEF

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun