Anasayfa HaberDuyuru Rize İslam İktisadı Temel Eğitim Programı Kayıtları Başladı!

Rize İslam İktisadı Temel Eğitim Programı Kayıtları Başladı!

by

İKAM (İslam İktisadı Araştırma Merkezi) tarafından düzenlenen “İslam İktisadı Temel Eğitim Programı”, İslam iktisadı alanında çalışmalar yapan araştırmacı adayları için bir giriş eğitimi olarak düzenlenmektedir.

İslam iktisadı kavramı özellikle son dönemlerin revaçta olan kavramlarından biridir. İslam iktisadının sürdürülebilir bir şekilde uygulanabilmesi için iyi bir şekilde anlaşılması ve doğru politikalarla desteklenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda İKAM, RTEÜ İlahiyat Fakültesi, DİB Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi tarafından düzenlenen program Rize’de, 2 gün sürecek şeklide ve yüz yüze olarak planlanıyor.

Programın amacı İslam iktisadı alanında çalışma yapmaya başlamış veya başlamayı düşünen araştırmacı ve araştırmacı adayları için bu kavramı her boyutuyla anlaşılır kılmaktır. Bu program sonrasında ilgili alanda çalışmaya başlamadan önce araştırmacının zihinde İslam iktisadı kavramı, günümüze kadar süregelen serüveni, temel ilkeleri ve bileşenleri, ilgili alanın günümüzdeki en yaygın kurumsal yapısı olan katılım bankacılığı genel hatlarıyla inşa edilmiş olacaktır. Ayrıca bu alanda çalışmaya başlayan aday araştırmacıların, izlenecek metodolojiyi anlamaları, İslam iktisadının fıkhi temellerini kavramaları ve güncel iktisadi meseleler karşısında İslam iktisadının bulunduğu yere ve sunduğu çözüm önerilerine vakıf olmaları amaçlanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun