Anasayfa Haber Maruf İktisat Dergisi Yeni Sayı Yazı Çağrısı

Maruf İktisat Dergisi Yeni Sayı Yazı Çağrısı

by

Maruf Vakfı, kaleme aldığınız özgün makale veya kitap değerlendirmelerinizle Maruf İktisat Dergisinin yeni sayısına katkıda bulunmaya davet ediyor.

Maruf İktisat Dergisi, İslam iktisadi ve iktisat alanlarıyla ilişkili olacak şekilde; ilahiyat, işletme, hukuk, tarih, siyaset, sosyoloji, antropoloji, felsefe gibi sosyal bilim alanlarında gerçekleştirilmiş disiplinler arası çalışmaları öncelemektedir. Diğer yandan, konvansiyonel iktisada eleştirel bir yaklaşım sunarak alternatif, özgün ve bütüncül perspektife sahip heteredoks iktisat yaklaşımlarının literature kazandırılmasını amaçlamaktadır. Bu amaçlarla, bu dergide hem teorik hem de ampirik çalışmalar, iktisat metodolojisi, iktisadi düşünce tarihi taramaları, simülasyon çalışmaları, disiplinler arası ilişki, sürdürülebilirlik ve kalkınma, davranışsal iktisat ve kurumsal iktisat alanlarında yapılan çalışmalar yayınlanmaktadır. Aynı zamanda ahlak ve iktisat, iktisat ve toplum, eleştirel iktisat, Islam iktisadi ve finansı, iktisat metodolojisi, iktisat tarihi, iktisadi sorunlara yeni çözüm önerileri, yeni iktisadi paradigma arayışları gibi konularda kaleme alınan çalışmalar da bu derginin kapsamı içindedir. Diğer yandan tüm bu alanlarla ilgili olan mevcut eserlere dair kitap değerlendirme yazıları da yayınlanmaktadır.

Maruf Vakfı, kaleme aldığınız özgün makale veya kitap değerlendirmelerinizle Maruf İktisat Dergisinin yeni sayısına katkıda bulunmaya davet ediyor.

Maruf İktisat Dergisi yayın sürecinde; yazarlar, hakemler ve editörlerden Maruf İktisat Dergisi web sitesinde yayın usullerinde belirtilen hususları öncelikle dikkate almaktadır. Dergide yayınlanan yazıların tüm sorumluluğu yazara aittir.

Not: Çalışmaların yayın kararı editörlere aittir. Hakem değerlendirmeleri sonucunda kabul edilen çalışmaların yayımlanma zorunluğu bulunmamaktadır. Editörler, dergi sayıları arasındaki uyumu sağlamak için kabul edilen çalışmaları bir sonraki sayıya bırakma hakkına sahiptir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun