Anasayfa İktisat Meselesi İktisat Meselesi 12. Bölümü Yayımlandı!

İktisat Meselesi 12. Bölümü Yayımlandı!

by

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı ve İKAM İslam İktisadı Araştırma Merkezi birlikteliğinde hazırlanan “İktisat Meselesi” programı 12.bölümü İLKE Vakfı youtube kanalında yayımlandı.

islamiktisadi.net editörü Ubeydullah Güneş’in moderatörlüğünde sunulan İktisat Meselesi programının 12. bölüm konuğu İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Dinç oldu. Program konusu: “İktisatta Güncel Meseleler”

İktisatta Güncel Meseleler

  • Merkez Bankası, Ekim ayında politika faizini 200 baz puan indirdi. Bu politika faiz indirimi kimi kesimlerce tepkiyle karşılanarak döviz kurundaki olumsuz gelişmeler bu indirime bağlandı. Peki siz politika faizinde gerçekleşen bu indirim hakkında özellikle Türkiye’de İslam iktisadı bağlamında ne düşünüyorsunuz?

 

  • Türkiye’de faizsiz finansa yönelik ilgi giderek artarken insanlar da faizsizliğin mümkün olup olmayacağını sorguluyor gibi duruyor. Yazılarınızdan anladığımız kadarıyla sizin için faizsiz finans mümkün ve mevcut sisteme daha iyi bir alternatif, bize katılım bankacılığının ve faizsiz finansın sağlayacağını düşündüğünüz faydaları anlatabilir misiniz?

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz

    Mail Bültenimize Abone Olun