Anasayfa Haber Alan İzleme Raporları Kamuoyu ile Paylaşıldı

Alan İzleme Raporları Kamuoyu ile Paylaşıldı

by

İLKE Vakfı Alan İzleme Raporları ile İslâm iktisadı, eğitim, hukuk ve sivil toplum alanlarında güncel verileri ve çalışmaları analiz edip derleyerek kullanılabilir bilgiye dönüştürüyor.

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı kurulduğu günden bu yana toplumu tanıma, anlama, toplumun ihtiyaçlarından haberdar olarak iş üretme ve problemlerin çözümüne yaptığı çalışmalara Alan İzleme Raporları ile bir yenisini daha ekledi.

Alan İzleme Raporları ile ekonomi, eğitim, hukuk ve sivil toplum alanlarında kritik veriler derlenerek bugün ve gelecek için stratejik öneme sahip alanlarda sistematik bilgi ve veriye dayalı raporlamalar yapılıyor. Bir yandan geçmişin muhasebesi yapılırken diğer yandan da gelecek için tasavvur ve yöntem oluşturuluyor.

Doç. Dr. Lütfi Sunar’ın yürütücülüğünde hazırlanan Alan İzleme Raporlarında eğitim alanında Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş, hukuk alanında Dr. Necip Taha Gür, sivil toplum alanında H. Merve Bircan ve İktisat alanında Dr. Taha Eğri ve Ahsen Shafik katkı sunuyor. Projenin İslam İktisadı 2019 ve Eğitim 2019 Raporları alanının ilgilileri ile buluşan ilk raporlar oldu.

Türkiye’de İslam İktisadı Kurumları Giderek Yaygınlaşıyor

Alan İzleme Raporu projesinin ilk eseri olan Türkiye’de İslam İktisadı 2019 Raporu, ekonomi alanının önemli gelişmelerini daha görünebilir kılıyor. Uzman görüşlerinin ve farklı bakıştan değerlendirmelerin yer aldığı raporlar sadece teorik değil aynı zamanda aktif olarak sektörün içerisinde bulunan isimlerin de değerlendirmeleriyle gerçekçi çıktılar ortaya konuyor.

Kaynak: İLKE Alan İzleme Raporları

Benzer Yazılar

Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz