Aşağıdaki takvimde İslam İktisadı alanındaki çeşitli etkinlikleri görebilir, ilgili etkinlikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

IV. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi (IIEFC)

Temmuz 15, 2017 - Temmuz 16, 2017

Küresel İslami finans piyasasının giderek büyümesi İslam Ekonomisi, İslami Finans, Katılım Bankacılığı ve İslami Sigortacılık gibi konulara olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Merkezimizin temel gayelerinden biri de İslam ekonomisi ve finansı konularında yapılan bilimsel çalışmaları öğrenciler, araştırmacılar ve uygulayıcılar ile paylaşılacağı platform oluşturmaktır. Bu amaca ulaşmanın en önemli yollarından biri de bütün bu paydaşları bir araya getirmek ve bilgi paylaşımı sağlamaktır. Bu vesile ile üniversitemizin bünyesinde bulunan Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM/IRCIEF), 2014 yılından bu yana ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği çerçevesinde her yıl Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi (IIEFC) düzenlemektedir.   IV. Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Kongresi (IIEFC), merkezimizin ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi; Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM); Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve SESRIC (İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi) işbirliğinde 15-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir. – See more at: http://www.izu.edu.tr/tr-TR/News/iv-uluslararasi-islam-ekonomisi-ve-finansi-konferansi/3341/NewsDetail.aspx#sthash.CxebR4J4.dpuf

Detaylar

Başlangıç:
Temmuz 15, 2017
Bitiş:
Temmuz 16, 2017
Etkinlik Kategori:
Website:
http://www.izu.edu.tr/tr-TR/News/iv-uluslararasi-islam-ekonomisi-ve-finansi-konferansi/3341/NewsDetail.aspx

Organizatör

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İSEFAM
Telefon:
444 97 98
E-posta:
izuisefam@izu.edu.tr
Website:
http://www.izu.edu.tr/tr-TR/arastirma-merkezleri/hakkimizda/2237/Page.aspx

Mekan

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İSEFAM
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Cad. Halkalı Küçükçekmece
İstanbul, 34303 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
444 97 98
Website:
http://www.izu.edu.tr/tr-TR/arastirma-merkezleri/iletisim-bilgileri/2245/Page.aspx

Sitemizde yayımlanan etkinlik haberleri duyuru maksatlıdır. Etkinlik içerikleri ile ilgili sitemizin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.